ПЕТ кутија

Ние е производство, снабдување и извоз на нашите клиенти ширум светот со целосна линија на високо квалитетни ПЕТ кутија. Имаме квалификувани четата на високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме за широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги доставуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одлична технологија, ние нудиме широк спектар на производи потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Го поздравуваме нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.
Ние посветена на целта на "стабилен квалитет, позитивни производ R & D, искрен и брза услуга" за најсовршени објект на клиентите на

ПЕТ кутија

. Очекувајќи покровителство од сите индустрии, вашето задоволство е нашата мотивација да се создаде иднина за вечен бизнис.
  • ПЕТ кутија - 3-3
ПЕТ кутија
модел - 3-3
ПЕТ кутија
  • Природата на производот:полиетилен терефталат комбинација кутија
  • Хартија:полиетилен терефталат еколошки материјал
  • Печатење:5-печатење во боја/користење на Тајван еко-пријателски соја мастило
  • Печатењето користи високо ниво-прецизен спектрофотометар за брзо и прецизно контролирање на бојата на цевката
  • Завршувањето:Умирање за сечење/формирање
  • Стил:светла и убава
ПЕТ термопластичен полиестер со одлична цврстина,затегнувачка,сила на удар,отпорност на абразија и електрична изолација.Проѕирната пластична амбалажа за пакување обезбедува поинаков начин од пакувањето на хартијата за да ги прикаже своите карактеристики на производот во јасна-сече начин.Во производството,постојат повеќе различни детали,подобро:Отпорност на гребење,транспарентност,степен на вкочанетост.
Во последниве години,таа стана општ контејнер за сода,сок,газирани пијалоци,мало пакување за јадење масло,итн.поради неговата добра цврстина,мала тежина,херметичност,отпорност на киселина и алкали,отпорност на вода и отпорност на масло.Стапката на намалување е 70%и не е отпорен на топлина.Може да се чува без деформација под 80 Целзиусови степени.
Од бизнис контакт→планирање на комуникација→професионален дизајн→готов производ,итн.,може да се прилагоди во близина на потребите на клиентите
<бр/
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
ПЕТ кутија производителот и ПЕТ кутија снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
ПЕТ кутија производителот и ПЕТ кутија снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
ПЕТ кутија производителот и ПЕТ кутија снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings