Тагови на хартија

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, благодарение на нашите моќни дистрибутивната мрежа, нашите Тагови на хартија производи се популарни со клиенти во Taiwan. Со брзиот развој, имаме постигнато ISO9001 сертификат и освои многу почесни титули. За да дознаете повеќе за она што може да направи за вас, ве молиме контактирајте не во секое време. Ние со нетрпение очекуваме да се воспостави добра и долгорочни деловни односи со вас.
Ние производство и извоз на

Тагови на хартија

. Ние имаме тим од врвни технолошки организации и висока ефикасност за да се обезбеди навремена испорака на квалитетни производи. За сите заинтересирани страни, pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.
  • Тагови на хартија - 4-2
Тагови на хартија
модел - 4-2
Tag
  • Природата на производот:лифт/таг
  • Хартија:хартија од слонова коска
  • Печатење:1-место печатење во боја+сингл-печатење во боја/користење на Тајван еко-пријателски соја мастило
  • Печатењето користи високо ниво-прецизен спектрофотометар за брзо и прецизно контролирање на бојата на цевката
  • Завршувањето:вметнување хартија/умре сечење
  • Стил:симпатична и убава
Брегот на хартија е хартија со исклучително висока текстура.Тоа е високо слонова коска високо-мазна микро-обложена хартија со лесна површина.За разлика од другите увезени документи,самиот хартија има многу мазна површина на хартија,мека и елегантна хартија,елегантен и прецизен.Мека и не блескава,деликатен допир,Хартијата карактеристики не се рефлексивни,хартија влакна е цврста и мазна,визуелен комфор,и е еден од омилените документи за дизајнери и културни работници.

YEEHAA PRINTING CO., LTD.
4-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
Тагови на хартија производителот и Тагови на хартија снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
4-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings