Пакување дизајн

Нашите Пакување дизајн главно се доставени, произведени и извезуваат во целиот свет, кои биле во голема мера ужива популарност, бидејќи на нашиот добар квалитет и поволни price.We преземе голема гордост во обработка цел на нашите клиенти на распоред и ефикасност во целиот world.Also, ние го задржи подобрување на себе и продолжи да им помогне на нашите клиенти кои се од дома и во странство за да се постигне поуспешна. ОЕМ и специјални дизајни се добредојдени каталози се исто така available.Please стапите во контакт со нас за професионална трговски услуги.
Ние сме професионални

Пакување дизајн

производител со повеќе од 20 години. Нашите производи се популарни меѓу корисниците. Ние сме биле успешни во создавање на долгорочни деловни односи со компании.
  • Пакување дизајн - 9-2
Пакување дизајн
модел - 9-2
Дизајн на структурно планирање Производ природа:структурен пакет
Меѓу хартиените материјали,најчесто користени табли за правење картони се бела табла,слама одбор и боја одбор.Во пакувањето на стоката,најчесто користени обложени бели табла.
При изборот на материјали,прво размислете за формата на спакуваните предмети,без разлика дали тоа е мулти-влага точка,влажна точка,течност или солидна ставка,дали е висока-дебел производ или замрзнат предмет.Треба да се обрне внимание на заштитата на квалитетот,безбедност,оперативност,погодност,стока и ликвидност.Покрај тоа,ние исто така мора да се разгледа употребата на стоката,предметите и методите на продажба,транспортни услови,и така натаму.
Барања за дизајн на картонска структура:
  • Погодност:Дизајнот на структурата на садот за хартија мора да биде лесен за производство,лесен за чување,лесен за прикажување и прикажување,лесен за носење,лесен за користење и лесен за транспорт.
  • Заштита:Заштитата е клучот за дизајнот на структурата на хартијата.Според различните карактеристики на различни производи,дизајнот треба да се разгледува одделно од структурата на облогата,аранжман и облик,особено за лесно оштетени и специјални надворешни производи.
  • Варијабилност:Обновувањето и промената на обликот на структурата на садот за хартија е многу важна.Тоа може да им даде на луѓето чувство на новина и убавина и стимулирање на потрошувачите'желба да се купи.
  • Научна рационалност:Научните и рационалноста се основните принципи на дизајнот.Научни и разумни хартиени контејнери бараат помалку материјален и голем капацитет,мала тежина и силен отпор,ниска цена и целосна функционалност.
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
9-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
Пакување дизајн производителот и Пакување дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
9-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
Пакување дизајн производителот и Пакување дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
9-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings