План за покана за пликови

YEEHAA PRINTING CO., LTD. специјализира во производство, снабдување и извозник План за покана за пликови, Со една фабрика во Taiwan. Таа ги зема науката и технологијата innovates како моќта на развој на претпријатието. Тоа се наведнуваат на истражување, експлоатација и производство на нови производи постојано. и нашето претпријатие е долгорочна производство снабдувач за многу меѓународни познати компании.
Добар квалитет, конкурентна цена

План за покана за пликови

. Како што е совршен извозници и производители, ние секогаш се задржи нашата квалитет според светските потребниот стандард. брза испорака во рамките на утврдени време на испорака.
  • План за покана за пликови - 10-2
План за покана за пликови
модел - 10-2
Покана+плико
  • Природата на производот:настан промоција картичка
  • Хартија:ликовна хартија
  • Печатење:2-место печатење во боја/користење на Тајван еко-пријателски соја мастило
  • Печатењето користи високо ниво-прецизен спектрофотометар за брзо и прецизно контролирање на бојата на цевката
  • Завршувањето:ладна фолија печат/Умирање за сечење/формирање
  • Стил:едноставен и стилски
Печат на ладна фолија е процес на пренесување на ладна фолија на подлогата со лепило.Користење на традиционалната флексографска или офсет печатење,фолијата и машината за печатење се третираат во линија.Во моментов,повеќето од нив го користат студот-топла печатење метод за спроведување на ладно-топол процес.Ладно-топла сребро се користи како боја на позадината, а додатокот на четири бои или повеќе се додава за да се постигне побогат Декоративен ефект.Во споредба со традиционалната топла фолија Сузбивање,ладно пеглање има доста предности,вклучувајќи заштеда на време,за заштеда на енергија,заштита на животната средина и повеќе промени во боја.Ефектот на разубавување на етикети и производи за пакување достигнува целта на вредноста на производот-додаден.Може да се користи и за флексибилно пакување или анти-фалсификувана амбалажа.
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
10-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
План за покана за пликови производителот и План за покана за пликови снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestbusinessprinting.com
10-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings