Биро календар

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите Биро календар производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Ние, главно, се на

Биро календар

ODM и OEM цел, она што го гледате на интернет се само мали делови од нашите производи. Да имаат подобра резолуција и да добијат брз одговор, ве молиме контактирајте со вашиот спецификации веднаш. Ние ќе се потрудиме да ви ги задоволи.
  • Биро календар - 6-1
Биро календар
модел - 6-1
Биро календар
  • Природата на производот:биро календар
  • Хартија:Обложена уметност хартија
  • Печатење:4-печатење во боја/користење на Тајван еко-пријателски соја мастило
  • Печатењето користи високо ниво-прецизен спектрофотометар за брзо и прецизно контролирање на бојата на цевката
  • Завршувањето:десна страна ПП слој(мат) /двојно жица обврзувачки/умре сечење/формирање
  • Стил:корпоративна слика
Десктопот календар е еден од препорачаните избори за кинеската Нова Година подароци.Тоа не само што може ефективно да ја промовира компанијата,но исто така може да се прилагоди за потребите на компанијата.Таа е погодна за годишни фестивалски подароци,корпоративни подароци,рекламирање,итн.Подобрување на корпоративниот имиџ и постигнување публицитет.
Обложената хартија се применува на печатењето,хартијата е мазна и светло рефлективна,и осветленоста,сјај и вкочанетост се добри.Сатурацијата на бои е висока за време на печатењето,бојата е светла и светла,и цената е исто така рамна и блиска до луѓето.


YEEHAA PRINTING CO., LTD.
6-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа