Книга на албуми

YEEHAA PRINTING CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Книга на албуми in Taiwan. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Нашиот асортиман на производи е во голема побарувачка на домашните пазари, бидејќи на своите супериорен квалитет и оптимални перформанси. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Странство, креаторите се гледа во

Книга на албуми

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • Книга на албуми - 8-1
Книга на албуми
модел - 8-1
Албум
  • Природата на производот:книги и списанија
  • Хартија:хартија обложена со мала тежина
  • Печатење:4-печатење во боја/двојно-еднострана лакирање/користење на Тајван еко-пријателски соја мастило
  • Печатењето користи високо ниво-прецизен спектрофотометар за брзо и прецизно контролирање на бојата на цевката
  • Завршувањето:двојно-еднострана лакирање/сошиени совршени врзани
  • Стил:хуманистички науки и уметност
Лесно обложената хартија има природна текстура на хартија,тежок допир,униформа печатење и печатење,вистинска и трајна боја на печатење,убава печат и три-димензионален ефект.Печатената површина е едноставна и се применува на уметничките дела,кој целосно може да се прикаже елегантната боја.Ниво,чувствувам чиста елеганција.
Тој е многу погоден за ликовни албуми,апстрактни уметнички албуми,антички албуми,албуми за маслени слики,антички културни реликвии албуми,калиграфија уметнички албуми,мастило албуми,списанија,каталог на производи,каталози за облека,ДМ...итн.Корисни и внатрешни страници можат да бидат употребливи.
YEEHAA PRINTING CO., LTD.
8-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа